Obecnie poza zabiegami na twarz i na ciało w profesjonalnym salonie kosmetycznym, można wykonać manicure hybrydowy. Pewnie słyszałaś na jego temat bardzo skrajne opinie. Jedne kobiety chwalą go za trwałość i bardzo estetyczny wygląd, a inne twierdzą, że niszczy paznokcie. Jaka jest prawda? Czy warto wykonać manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym? Jakie korzyści wiążą się z posiadaniem właśnie takiego rodzaju manicure? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

paznokcie hybrydowe w salonie stylizacji paznokci
Stylizacja paznokci hybrydowych w salonie CHIC Nails. Źródło: chicnails.pl

1. Zaleta manicure hybrydowego numer 1 – możesz zapuścić paznokcie

Może nie jest to zbyt popularna opinia, ale my uważamy, że właśnie to jest najważniejszą zaletą manicure hybrydowego. Jest on odpowiednim rozwiązaniem dla kobiet, które mają słabe i łamliwe paznokcie. Oczywiście doskonale wiemy o tym, że jest bardzo wiele czynników, które wpływają na kondycję paznokci i że ważne jest to, żeby suplementować na przykład wapń i żelazo, żeby je wzmocnić. Jednak nie ulega wątpliwości, że hybryda jest pomocna w zapuszczeniu paznokci.

Większość kobiet wiele godzin w ciągu tygodnia spędza w kuchni, dodatkowo dochodzi do tego częste mycie rąk i wykonywanie innych czynności związanych z gotowaniem. To wszystko nie sprzyja paznokciom. Pod wpływem detergentów zaczynają się one łamać, a lakier odchodzi od płytki paznokciowej. Manicure hybrydowy jest skuteczną ochroną przed tym wszystkim.

2. Zaleta manicure hybrydowego numer 2 – manicure jest trwały, a paznokcie są błyszczące

Manicure hybrydowy ma tę przewagę nad klasycznym, że po jego zrobieniu masz spokój na wiele tygodni. Nie musisz ciągle myśleć o tym, że lakier Ci odpryśnie albo popęka. Raz wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym manicure hybrydowy pozostaje bez zmian przez maksymalnie trzy tygodnie. Czasami jest konieczność zdjęcia hybrydy po dwóch tygodniach z uwagi na przyrost płytki paznokciowej. To jest bardzo indywidualna kwesta.

Bardzo ważne, jeżeli chodzi o trwałość manicure hybrydowego, jest jego odpowiednie wykonanie. Najpierw kosmetyczka w salonie kosmetycznym przygotowuje skórki i płytki, a następnie w odpowiedniej kolejności aplikuje kolejne warstwy produktów. Gdy masz manicure hybrydowy, to paznokcie przez cały czas wyglądają perfekcyjnie i są błyszczące. Wyglądają tak, jakbyś parę minut temu opuściła salon kosmetyczny.

Warto tutaj poruszyć jeszcze jedną bardzo ważną kwestię dotyczącą manicure hybrydowego. Mianowicie o jego trwałości w bardzo dużym stopniu decyduje również zastosowany do jego wykonania lakier. Profesjonalne manicurzystki doskonale wiedzą, że nie wszystkie marki mają tak samo trwałe lakiery. Niektóre są zbyt wodniste, a inne za gęste. Słaby lakier hybrydowy nie utrzyma się na płytce paznokciowej dłużej niż przez tydzień.

Właśnie dlatego warto jest, wykonać manicure hybrydowy w salonie. Gdy robisz go samodzielnie w domu, to znalezienie idealnego lakieru zajmie Ci dużo czasu i w dodatku wydasz dużo pieniędzy na niesprawdzone produkty. Nie warto. Nie jest prawdą, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie. Gdy wykonujesz go w profesjonalnym salonie kosmetycznym, to naprawdę nie masz się czego obawiać. Będzie on zrobiony przy użyciu najlepszych lakierów i urządzeń, które dbają o płytkę paznokciową.

3. Zaleta manicure hybrydowego numer 3 –nie musisz czekać, aż lakier wyschnie

Pewnie doskonale to znasz. Najgorszą częścią malowania paznokci lakierem tradycyjnym jest czekanie na to, aż on wyschnie. Często jest tak, że myślisz, że paznokcie są już suche, zaczynasz coś robić, na przykład czytać gazetę i połowa lakieru z paznokci przenosi się na czasopismo. Nawet te lakiery, które są szybkoschnące, nie dają błyskawicznego efektu. Malowanie paznokci standardowym lakierem bywa frustrujące i zazwyczaj wymaga kilku poprawek.

Manicure hybrydowy pod tym względem jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Po nałożeniu lakieru hybrydowego przez kosmetyczkę oraz przetarciu paznokci cleanerem bez problemu możesz wrócić do codziennych czynności. Jechać samochodem, iść na zakupy, czy poczytać książkę. Nie musisz przez godzinę po wyjściu z salonu kosmetycznego, obawiać się, że lakier się uszkodzi, a Ty po raz kolejny będziesz musiała iść do kosmetyczki.

4. Zaleta manicure hybrydowego numer 4 –zmieniasz go, kiedy tego chcesz

Manicure hybrydowy możesz zmienić wtedy, gdy będziesz chciała. Przez dwa tygodnie nie musisz się bać tego, że nagle przed jakąś ważną imprezą lakier odpryśnie, a Ty będziesz się musiała ratować samodzielnie.

Najczęstszym powodem wykonania nowego manicure hybrydowego jest odrost, który jest niekomfortowy i wygląda nieestetycznie. Tutaj jeszcze taka jedna mała uwaga. Jeżeli chcesz regularnie wykonywać manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym, to warto już na końcu wizyty, zarezerwować sobie termin na zdjęcie hybrydy. Niektóre gabinety kosmetyczne oferują zdjęcie manicure hybrydowego za darmo, przy wykonaniu kolejnej hybrydy.

5. Zaleta manicure hybrydowego numer 5 – ozdabiasz paznokcie tak, jak tego chcesz

Manicure hybrydowy daje naprawdę wiele możliwości, jeżeli chodzi o zdobienia. Można wykorzystywać do tego różnego rodzaju pyłki oraz inne ozdoby, które nadadzą Twoim paznokciom bardzo nietuzinkowy wygląd. Jednak samodzielne wykonanie takiego manicure w domu jest wyjątkowo skomplikowane. Lepiej umów się na wizytę w salonie kosmetycznym.

Zostaw Odpowiedź