Marzysz o pięknych i zadbanych paznokciach? Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja i stylizacja. Nadanie paznokciom właściwego kształtu oraz długości może całkowicie zmienić wygląd Twoich dłoni. W ten sposób można na przykład optycznie je wysmuklić. Bardzo ważne jest jednak prawidłowe wykonywanie poszczególnych czynności. Kluczowe w tym przypadku jest piłowanie płytki. Jak piłować paznokcie? Najlepiej, jeżeli swoje ręce powierzysz stylistce paznokci. Mimo wszystko warto, abyś znała podstawy, dzięki którym będziesz wiedziała, że usługi w salonie kosmetycznym wykonuje się prawidłowo.

Dlaczego warto piłować paznokcie?

Piłowanie paznokci jest bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych. Jest to tak naprawdę jedyna forma, którą zaleca się do nadawania kształtu i długości płytce. Wiele kosmetyczek podkreśla, że w żadnym przypadku nie należy zastępować piłowania obcinaniem. Mogłoby to doprowadzić do poważnych uszkodzeń i osłabienia paznokci, co utrudniłoby ich zapuszczanie.

Co należy wiedzieć, aby prawidłowo piłować paznokcie?

Jedną z najważniejszych kwestii jest ustalenie czynności niezbędnych do tego, aby prawidłowo piłować paznokcie. Pierwszym krokiem jest dopasowanie odpowiedniego pilnika. Należy przy tym uwzględnić jego gramaturę i materiał, z jakiego się go wykonuje.

Przystępując do piłowania trzeba zadbać o to, aby płytka była sucha. Wówczas zdecydowanie łatwiej nadać jej odpowiedni kształt. To minimalizuje również ryzyko ewentualnych uszkodzeń. Bardzo ważne jest także, aby pilnik prowadzić w jednym kierunku. Dzięki temu można uniknąć jej rozdwajania się.

Należy także piłować paznokcie przed zmianą lakieru, czy nałożeniem nowej hybrydy, czy żelu na płytkę. W ten sposób jest ona wymodelowana i nie ryzyka, że wierzchnia warstwa się uszkodzi.

Czym piłować paznokcie?

Wybór właściwego pilniczka jest jedną z najważniejszych kwestii. Dzięki temu można nie tylko nadać im właściwy kształt, ale również uchronić przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Sprawdź, które pilniczki są najchętniej wybierane przez stylistki paznokci, a których zalecają unikać. 

Przez wiele lat sporą popularnością cieszyły się pilniki metalowe, głównie ze względu na swoją trwałość i niską cenę. Okazuje się jednak, że jest to najgorsze z możliwych rozwiązań. Mogą one wpływać na uszkodzenie lub rozdwojenie płytki. Jego użycie jest bardzo ryzykowne – szczególnie w przypadku naturalnych paznokci.

Docenia się pilniczki szklane, które doskonale wygładzają brzeg płytki paznokcia i umożliwiają zamknięcie jego łuski. Chociaż są dobre do użytku indywidualnego, to jednak nie sprawdzają się w salonach kosmetycznych. Warto jednak zainwestować w taki produkt, aby nosić go przy sobie w torebce. W ten sposób, jeżeli zdarzy Ci się delikatnie uszkodzić paznokieć, bez problemu lekko go przypiłujesz.

Najpopularniejsze i najczęściej kupuje się pilniczki papierowe. Można nimi piłować paznokcie w domu, ale są również najczęściej spotykanymi w salonach stylizacji paznokci. Ich największą zaletą jest niewielki koszt. Dzięki temu można stosować osobne narzędzie dla każdej klientki, co jest bardzo higieniczne. Dużym plusem jest także możliwość dostosowania gradacji do konkretnego rodzaju płytki. 

Na rynku dostępne są także pilniki kamienne – bardzo polecane przez kosmetyczki. Są to narzędzia wyjątkowo delikatne, które w żaden sposób nie zagrażają paznokciom. Co więcej, można dzięki nim usunąć również skórki. Jest to doskonały wybór dla tych osób, którym zdarza się często uszkodzić paznokcie, na których mają hybrydę. Takim pilniczkiem można pracować w każdym kierunku bez obaw o uszkodzenie płytki. Niestety dużym minusem w ich przypadku jest stosunkowo wysoka cena. Dobrej jakości produkt to koszt nawet około 100 złotych.

Piłowanie paznokci – jak nadać im oczekiwany kształt?

Stylistki paznokci zalecają, aby w miarę możliwości nie zmieniać naturalnego kształtu płytki. Bardzo duża ingerencja mogłaby prowadzić do uszkodzeń. Jednak jeżeli chce się osiągnąć nietypowy efekt należy zachować wyjątkową ostrożność.

Najpopularniejsze są paznokcie owalne. Zazwyczaj w tym przypadku płytka wymaga jedynie niewielkiej korekty i skrócenia. Chętnie wybierane są również „migdałki”. Te wyróżniają się górnym wykończeniem lekko zbliżonym do trójkąta. Nieco inaczej wygląda jednak kwestia kształtu prostokątnego, czy łopatkowego, którego od czasu do czasu wymagają klientki. Wówczas należy piłować paznokcie na prosto. Różnica polega jednak na tym, że kształt prostokątny jest lekko zaokrąglony w górnej części. Tymczasem paznokcie łopatkowate mają bardzo proste boki i górę.

Nie masz zbytniego doświadczenia w piłowaniu paznokci? Tę kwestię ze względu na bezpieczeństwo i ochronę płytki najlepiej powierzyć specjalistkom. Dopasują one właściwe narzędzie oraz wykonają usługę zapewniającą jej dobrą kondycję. Co więcej, dopasują kształt paznokcia do dłoni, sprawiając, że te będą prezentowały się naprawdę dobrze.

Zostaw Odpowiedź