Wiele kobiet marzy o długich i pięknych paznokciach. Niestety nie zawsze jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Czynnikiem, który może skutecznie utrudniać ich zapuszczanie jest niewłaściwa dieta. Nie zapewnia ona odpowiednich witamin, co generuje łamliwość paznokci. Inną kwestią może być tendencja do ich obgryzania. Co zrobić, aby Twoje paznokcie były długie i dobrze się prezentowały? Sprawdź kilka skutecznych sposobów, które Ci w tym pomogą.

Od czego rozpocząć proces zapuszczania paznokci?

Jeżeli od dłuższego czasu próbujesz zapuścić paznokcie, ale wciąż Ci się to nie udaje, zastanów się, z czego wynika ten fakt. Kruchość i łamliwość paznokci mogą być oznaką pewnych niedoborów w Twoim organizmie. Sprawdź, kiedy ostatnio robiłaś badania. Być może czas je powtórzyć i zadbać o kondycję swojego ciała od środka. Dzięki temu zauważyć poprawę w wielu różnych aspektach.

Bardzo często zdarza się, że niewłaściwa dieta przekłada się na problemy w zapuszczaniu paznokci. W takim przypadku warto zdecydować się na suplementację. Wiele w tym względzie zależy jednak od tego, czego Ci brakuje. Można postawić na kompleksowe odżywienie organizmu. Na rynku dostępne są preparaty zawierające witaminy z grupy A, B, E, a także kwas foliowy, cynk, żelazo, czy jod. Każdy z tych składników może pomóc Ci podczas zapuszczania paznokci. Nie bez znaczenia będzie także picie naparów ze skrzypu polnego.

Jak zapuścić paznokcie z wykorzystaniem domowych sposobów?

Do tej pory nigdy nie miałaś problemu z łamliwością paznokci? Być może w ostatnim czasie zdarzyło się coś, co mogło wpłynąć na tę sytuację. Mogło to być, chociażby wykonywanie większej ilości obowiązków domowych. Różnego rodzaju preparaty czyszczące, które wykorzystujesz podczas robienia porządków, czy nawet mycia naczyń, mogą mieć szkodliwy wpływ na płytkę paznokcia. Dlatego często kosmetyczki zalecają, aby wszelkie czynności wykonywać w rękawiczkach. Nawet jednorazowy kontakt ze środkiem czyszczącym może spowodować osłabienie paznokci. 

W takich przypadkach warto zdecydować się na pierwszą pomoc w postaci domowej regeneracji. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu przygotować kąpiel dla dłoni. Do ciepłej wody warto dodać kilkanaście kropli oliwki dla dzieci lub zwykłej oliwy z oliwek, którą każdy ma w kuchni. W takiej mieszance należy moczyć dłonie przez około 15-20 minut. Już po pierwszych kilku razach, można zauważyć sporą różnicę.

Jak szybko zapuścić obgryzione paznokcie?

Obgryzanie paznokci jest mało przyjemnym, odruchowym nawykiem, który bardzo często ma podłoże psychiczne. Zazwyczaj można się z nim spotkać w przypadku, kiedy dana osoba mocno się stresuje np. zmianami zachodzącymi w jej życiu. Ten problem dotyczy Ciebie? Możesz sobie z nim poradzić i wyeliminować zwyczaj, który pozbawił Cię długich paznokci. Co powinnaś zrobić?

Najlepszym sposobem w tym przypadku jest wizyta u kosmetyczki, która nałoży na paznokcie hybrydę lub żel. W ten sposób płytka Twoich paznokci zostanie utwardzona, a Ty nie będziesz ich obgryzać. Zarówno lakiery hybrydowe, jak i żel są zbyt twarde i nawet jeżeli o tym pomyślisz, to szybko zrezygnujesz.

Jeżeli Twoje paznokcie są bardzo obgryzione i wyjątkowo drażliwe, pamiętaj, że pierwsza wizyta u kosmetyczki może nie być przyjemna. Konieczne będzie delikatne przypiłowanie płytki, co możesz powodować lekki dyskomfort. Nie jest to jednak kwestia źle wykonywanego zabiegu, ale naruszenia Twoich paznokci. Wiele kobiet jednogłośnie twierdzi jednak, że manicure hybrydowy wykonany w salonie kosmetycznym uratował jej paznokcie, pozwolił na ich zapuszczenie i wyeliminował problem obgryzania.

Decydując się na manicure hybrydowy pamiętaj, że jeżeli pojawi się u Ciebie widoczny odrost, czeka Cię ponowna wizyta u kosmetyczki w celu jego uzupełnienia lub zdjęcia hybrydy. W żadnym przypadku nie należy działać samodzielnie, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia płytki i ponownego osłabienia paznokci.

Zainwestuj w dobrej jakości kosmetyki

Jeżeli chcesz poznać sekret, jak szybko zapuścić paznokcie, zapytaj kosmetyczki, u której wykonasz manicure hybrydowy, jakich preparatów warto używać. W tej kwestii warto całkowicie zaufać specjalistkom, ponieważ mają one zdecydowane większe doświadczenie i same często korzystają ze swoich, sprawdzonych sposobów. Bardzo często już w samym salonie kosmetycznym można nabyć profesjonalne kosmetyki dopasowane do paznokci. 

Podczas zapuszczania paznokci bardzo ważna jest determinacja i samokontrola. Możesz połączyć wizytę u kosmetyczki i wykonanie manicure hybrydowego z właściwą suplementacją. Pamiętaj jednak, że liczy się regularność. Preparaty wspomagające pracę swojego organizmu powinnaś przyjmować codzienne, a nie tylko w momencie, kiedy sobie o tym przypomnisz. Tylko w ten sposób osiągniesz zamierzone efekty.

Zostaw Odpowiedź