Lampa do hybryd to jedna z najważniejszych kwestii, które przekłada się na trwałość lakieru. Dzięki niej można uzyskać dobrze utwardzone i piękne paznokcie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli lamp. Część z nich przeznaczona jest dla osób rozpoczynających swoją przygodę z hybrydami. Inne wykorzystują stylistki paznokci w swoich zakładach. Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry sprzęt i na co powinieneś zwrócić uwagę w tej kwestii, wybierając się do kosmetyczki.

Jaka lampa do hybryd jest lepsza – UV czy LED?

Lampa do hybryd dostępna jest na rynku w dwóch wariantach: LED oraz UV. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od tego, jakie zadanie ma spełniać.

Lampy LED doskonale nadają się do utwardzania lakierów hybrydowych. Tego typu modele są również bardzo trwałe. Inwestując w sprzęt, można bez problemu wykorzystywać go przez wiele lat. Niestety lampa do hybryd z diodami ledowymi ma również pewne minusy. Nie jest ona wskazana do utwardzania żelu, czy akrylu. W tym przypadku znacznie lepszym wyborem będzie lampa UV.

W salonach stylizacji paznokci bardzo często wykorzystuje się nowoczesny i profesjonalny sprzęt. Charakteryzują go różne w konstrukcji, w porównaniu do klasycznej lampy. Dzięki temu istnieje możliwość emisji zarówno światła UV, jak i LED.

Jaką moc powinna mieć lampa do hybryd?

Wybór rodzaju światła to nie jedyna kwestia, którą należy uwzględnić na etapie wyboru odpowiedniej lampy do hybryd. Istotnym parametrem jest także jej moc, która w dużym stopniu decyduje o tym, czy sprzęt nadaje się do profesjonalnego zastosowania w salonie kosmetycznym, czy jest to jedynie urządzenie domowe.

Stylistki paznokci jednogłośnie podkreślają, że im mocniejsza lampa, tym lepiej. Chociaż od pewnego czasu dużą popularnością są tak zwane mostki, czyli malutkie lampy do hybryd z podłączeniem USB, które można wykorzystać wszędzie, to jednak ich wykorzystanie w salonie jest niedopuszczalne. Jest to sprzęt, który sprawdza się jedynie w kryzysowych sytuacjach np. podczas urlopu. W żadnym wypadku nie powinna go jednak stosować kosmetyczka.

Dlaczego moc lampy jest tak istotna? Wpływa ona na poprawne utwardzenie lakieru, żelu lub akrylu i ogólną trwałość wykonanej stylizacji. Lakiery hybrydowe mają również tendencję do tego, że jeżeli nie są dobrze utwardzone mogą być przyczyną różnego rodzaju reakcji alergicznych, czy podrażnień. Dobra lampa do hybryd wpływa więc nie tylko na estetykę paznokci, ale również na Twoje zdrowie.

Jaką moc powinno mieć urządzenie wykorzystywane przez stylistkę paznokci? Sugeruje się, że powinno to być 24W, chociaż można zauważyć, że znacznie częściej wykorzystuje się modele o mocy 36W lub 48W.

Warto również zauważyć, że im mocniejsza lampa do hybryd, tym krótszy czas utwardzania. Cała stylizacja trwa zatem znacznie krócej.

Czy kształt lampy do hybryd ma znaczenie?

Wyróżnia się dwa podstawowe kształty lamp do hybryd. Pierwszym z nich jest wspomniany już mostek, jednak jak zaznaczono jest to „amatorski” sprzęt. Drugim typem lamp, które wykorzystuje się w salonach kosmetycznych są tak zwane budki. Mają one konstrukcją, która umożliwia naświetlenie z trzech stron. W ich przypadku bardzo ważną kwestią jest sam rozmiar. Im większa lampa do hybryd, tym większe wejście, a więc komfort dla klientki. Ma to szczególne znaczenie w przypadku usługi, jaką jest pedicure.

Dodatkowe funkcje, jakie powinna mieć lampa do hybryd

Nowoczesne technologie sprawiają, że profesjonalne lampy do hybryd wyposażone są w technologie, które poprawiają komfort usługi oraz skracają jej czas. Podstawą są różnego rodzaju sensory ruchu, które uruchamiają lampę do włożeniu dłoni lub stopy do środka. 

Bardzo ważną kwestią jest również możliwość ustawienia czasu naświetlania, który odlicza się na specjalnym wyświetlaczu, a po jego upływie lampa do hybryd automatycznie się wyłącza.

Czy cena lampy do hybryd ma znaczenie?

Biorąc pod uwagę profesjonalne lampy do hybryd typu budka, można spotkać się z wieloma modelami. Różnią się one rodzajem światła, mocą, wielkością, rozmiarem i dodatkowymi funkcjami. Każdy z tych parametrów ma bezpośredni wpływ na cenę urządzenia. Najtańsze modele ze światłem UV i LED o mocy 24W to wydatek rzędu 100 złotych. W przypadku wyboru wyposażenia salonu stylizacji paznokci cena nie powinna być jednak głównym kryterium branym pod uwagę. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i stawiać wyłącznie na najlepsze urządzenia. 

Profesjonalna lampa do hybryd o mocy 48W dobrej firmy z wieloma dodatkowymi funkcjami to wydatek w przedziale od 250 do nawet 600 złotych. W przypadku takich urządzeń można liczyć na takie udogodnienia jak wyjmowana taca dolna ułatwiająca czyszczenie, czy specjalny uchwyt do przenoszenia sprzętu.

Chcesz mieć pewność dobrze wykonanej usługi? Sprawdź jakiej lampy do hybryd używa Twoja stylistka. A jeżeli sama otwierasz swój salon kosmetyczny, postaw na najlepszy sprzęt dostępny na rynku. Dzięki temu zagwarantujesz bezpieczną i trwałą stylizację swoim klientom.

Zostaw Odpowiedź