Masz dosyć klasycznych rozwiązań i nudnych wykończeń paznokci? Chcesz odpocząć od standardowego połysku płytki? Rozwiązaniem, które od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością, jest matowy manicure. Dzięki niemu można osiągnąć wyjątkowy efekt, który wyróżni się na tle innych stylizacji. Bywa to jednak trudne zadanie. Co warto wiedzieć na temat matowych paznokci? Sprawdź, zanim się na nie zdecydujesz.

Sprawdzona stylistka to gwarancja idealnego wykończenia

Eleganckie, matowe paznokcie wymagają precyzji, a przede wszystkim właściwej wiedzy i zastosowania profesjonalnych produktów. Zamiast samodzielnych, domowych prób uzyskania wymarzonego efektu, które mogą skończyć się dla Ciebie niezbyt dobrze, postaw na pomoc specjalisty.

W sieci nie brakuje pseudoporadników, przez które możesz pogorszyć stan swojej płytki. I chociaż producenci podkreślają, że aplikacja topów gwarantujących matowy efekt na paznokciach jest bardzo prosta, to jednak wcześniejsze przygotowanie już do takich nie należy.

Czy matowy manicure sprawdzi się w każdej sytuacji?

Jeżeli szukasz uniwersalnego rozwiązania – matowe paznokcie są odpowiedzią na Twoje potrzeby. Sprawdzą się w codziennych stylizacjach i będą doskonałe na specjalne okazje, podczas których musisz prezentować się idealnie.

Co więcej, istotną zaletą takiego wyboru są szerokie możliwości w zakresie wykorzystanej kolorystyki. Matowy manicure może występować w podstawowej, klasycznej wersji z jednolitymi kolorami lub z modnymi dodatkami, które podkreślają jego unikalny charakter. To dwa zupełnie różne oblicza matowego manicure.

Matowe paznokcie – dwa profesjonalne sposoby na oryginalny manicure

Zastanawiasz się, jakich produktów używają stylistyki paznokci, aby uzyskać efekt ich matowego wykończenia? To bardzo ważna kwestia nie tylko z uwagi na estetykę, ale także w kontekście wyboru właściwego salonu, gdzie zadbasz o swoje dłonie.

  • Najpopularniejszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnego, wspomnianego już topu. Taki preparat w swojej ofercie ma większość firm produkujących lakiery hybrydowe.
  • Równie ciekawą opcją jest zastosowanie proszku akrylowego. Jak uzyskać matowy manicure w tym przypadku? Wystarczy pomalować je dowolnym lakierem hybrydowym, utwardzić i lekko klejącą się powierzchnię użyć wspomnianego proszku oraz ponownie utwardzić.

Trzecim zdecydowanie rzadziej wykorzystywanym, mniej polecanym i przede wszystkim krótkotrwałym sposobem jest wykorzystanie zwykłego bloczka polerskiego po nałożeniu tradycyjnego topu. Takiej usługi nie spotkasz raczej w profesjonalnych salonach paznokci.

Lampa UV czy LED – jakie to ma znaczenie?

Jedną z ważnych kwestii przy zastosowaniu wspomnianego wyżej matowego topu jest wykorzystanie właściwego wyposażenia – w tym przypadku jest to lampa. Kwestia samego utwardzenia wpływa na uzyskiwany efekt. Perfekcyjny matowy manicure wykonywany jest obecnie najczęściej przy użyciu nowoczesnych lamp LED. Zdecydowanie rzadziej używane są w tym przypadku lampy UV, których popularność w ostatnich latach mocno zmalała.

Na czym polega różnica, jeżeli chodzi o dwa wymienione rodzaje lamp? Przede wszystkim polega ona na wykorzystaniu różnych żarówek charakteryzujących się inną mocą. Oznacza to, że w lampie LED następuje szybsze utwardzenie hybrydy lub topu na paznokciu nawet przy grubszej warstwie preparatu.

Piękne paznokcie bez połysku – krok po kroku

Matowy manicure wymaga standardowych czynności, które zawsze wykonuje stylista paznokci. Konieczne jest usunięcie skórek i nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. Następnie płytka jest odtłuszczania i aplikowany jest podkład. Na tak przygotowaną podstawę nakłada się kolor i po utwardzeniu następuje moment, w którym stosowany jest preparat matujący – TOP lub proszek akrylowy.

Warto zwrócić uwagę na to, jakich produktów używa osoba zajmująca się Twoimi paznokciami – im wyższa jakość, tym lepszy efekt z gwarancją wytrzymałości.

Inspiracje i pomysły na matowy manicure

Każdy sezon obfituje w trendy, które aktualnie są najchętniej wybierane. Wiele kobiet poszukuje nietypowych połączeń, a na takie pozwala zestawienie matu z błyszczącym efektem. Jak je zastosować, aby całość wyglądała wyjątkowo efektownie? Wystarczy, że postawisz na jeden kolor na całej płytce z matowym wykończeniem na całości oprócz malutkiego paska na samym końcu. Cienka, błyszcząca końcówka jak w przypadku manicure francuskiego doda matowym paznokciom charakteru.

Innym, ciekawym rozwiązaniem – szczególnie polecanym na wieczorowe wyjścia – jest zestawienie matowego manicure z brokatowymi, delikatnymi zdobieniami. Mat w tym przypadku pięknie uwydatnia połysk złota lub srebra.

Czy matowe paznokcie mają jakieś minusy?

Bardzo rzadko, ale jednak zdarzają się sytuacje, w których klientki skarżą się, że efekt matowych paznokci utrzymuje się u nich bardzo krótko i już kilkanaście godzin po wizycie w salonie ich paznokcie wyglądają zupełnie inaczej. Nie jest to ogólna wada. W przypadku wykorzystania dobrych jakościowo produktów i prawidłowo wykonanej usługi taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jeżeli więc spotkałaś się z nią kiedyś – zmień salon i postaw wyłącznie na profesjonalne usługi.

Zostaw Odpowiedź