Stylizacja paznokci przy użyciu lakieru hybrydowego na stałe zagościła w elementach składowych manicure dłoni. Zalety hybrydy opierają się nie tylko na estetycznym wyglądzie czy satysfakcjonującej trwałości preparatów, bazują one również na różnorodnych metodach zdobienia paznokci. Postęp kosmetyczny przyczynił się do tego, że nie trzeba posiadać wyjątkowych zdolności manualnych, aby móc cieszyć się własnoręcznie wykonanym, oryginalnym i modnym manicurem. Jakie jeszcze możliwości dekoracyjne, oprócz tradycyjnego malowania wzorków, daje nam dzisiejsza stylizacja paznokci?

Klasyka gatunku – pyłki do paznokci

Pyłki do paznokci należą do jednej z najbardziej popularnych, ale jednocześnie najprostszych metod na uzyskanie dekoracyjnego efektu stylizacji paznokci. Z ich aplikacją poradzą sobie również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją hybrydową przygodę. W zależności od gatunku zdobnych drobinek nakłada się je na top zaraz po utwardzeniu albo jeszcze przed włożeniem tej warstwy do lampy za pomocą palca lub specjalnych narzędzi. Pożądany efekt stylizacyjny będzie zależał od następujących pyłków do paznokci:

  • Syrenka. Najbardziej znana i wyjątkowo uniwersalna opalizująca tafla dekoracyjna, która swoją strukturą przypomina rybią łuskę. Zaletą syrenki jest przede wszystkim jej subtelność, która sprawdzi się zarówno na wielkie wyjścia, jak i w codziennych stylizacjach.

  • Holo. Pyłek holo przypadnie do gustu szczególnie miłośniczkom bogatych połączeń kolorystycznych. Te drobinki to nic innego jak kolorowa trójwymiarowość błyszczących drobinek. Warto zwrócić uwagę na wielkość jego ziarenek – im są one grubsze, tym bardziej przyciągający będzie efekt stylizacji.

  • Lustro. Lustrzane pyłki to idealne podkreślenie wszystkich paznokciowych stylizacji glamour. Gładka, połyskująca, ale jednocześnie nierzucająca się w oczy tafla będzie świetnie prezentować się w połączeniu z subtelnymi odcieniami nude.

  • Kameleon. Idealna propozycja dla kobiet, które nie lubią wiązać się z jednym kolorem na kilka tygodni. Pyłek kameleon opiera się na migoczących drobinkach, które zmieniają barwę w zależności od kąta padania i intensywności światła

  • Neon. Pyłki neonowe to jaskrawa paleta kolorystyczna, dzięki której można stworzyć na paznokciach intensywny efekt dymu. Ten drobno zmielony proszek może okazać się również doskonałą alternatywą dla tradycyjnego ombre, które zdecydowanie łatwiej uzyskać jest właśnie za pomocą neonu niż klasyczną metodą, do której wykorzystuje się lakiery hybrydowe.

Dekoracyjne lakiery hybrydowe

Jeszcze łatwiejszym od pyłków do paznokci sposobem na nadanie naszej stylizacji niepowtarzalnego efektu mogą okazać się dekoracyjne lakiery hybrydowe. Zaletą tej metody zdobienia paznokci jest przede wszystkim szybkość wykonania stylizacji – nie musimy poświęcać czasu na naniesienie konkretnych pyłków czy ornamentów w postaci aplikacji, ponieważ to właśnie lakier hybrydowy jest ozdobą samą w sobie.

Na rynku produktów do stylizacji paznokci spotkać się możemy między innymi z dobrze znanymi lakierami zmieniającymi kolor. Ich działanie opiera się na modyfikacjach kolorystycznych pod wpływem temperatury. Kiedy lakier ma styczność z ciepłym otoczeniem, jego barwa jaśnieje, podczas gdy w chłodniejszych warunkach stylizacja nabiera ciemniejszych odcieni.

Interesującą opcją stylizacyjną, do której wykonania wystarczy specjalny lakier hybrydowy, jest ta, która bazuje na efektach magnetycznych. Ich sekret to metaliczne opiłki, z których, przy użyciu specjalnej płytki magnetycznej, możemy stworzyć na paznokciach fantazyjne wzory. Przy okazji tych lakierów, warto również wspomnieć o produktach hybrydowych, których tradycyjny kolor został wzbogacony błyskiem w postaci metalicznych odcieni.

Folia transferowa

Innowacyjną metodą zdobienia paznokci jest również ta oparta na folii transferowej. Jej aplikacja jest niezwykle prosta. Polega na odbiciu metalicznego arkusza na warstwie depresyjnej, która powstaje po nałożeniu warstwy lakieru hybrydowego, a następnie utwardzeniu jej w lampie. Fenomen folii transferowej to przede wszystkim różnorodność wykonania. Możemy dzięki niej stworzyć niepowtarzalny efekt stylizacyjny zarówno na całej płytce paznokciowej, jak i na jej wybranym fragmencie.

Innym atutem folii transferowej jest fakt, że będzie ona świetnie prezentować się nie tylko w połączeniu z klasycznymi lakierami hybrydowymi, ale również z matowymi stylizacjami. Ostateczny efekt będzie zależeć od inwencji twórczej osoby wykonującej stylizację.

Dziedzina stylizacji paznokci obecnie może poszczycić się naprawdę bogatym wyborem metod dekoracyjnych. Oryginalna ozdoba naszych dłoni, dzięki łatwej aplikacji, nie zależy już wyłącznie od naszych manualnych zdolności, ale jedynie od pomysłowości i kreatywności.

Zostaw Odpowiedź