Ogólnokrajowa kwarantanna i powszechny lockdown spowodowany pandemią koronawirusa skutecznie zastopowały naszą aktywność na wielu płaszczyznach. Stęsknieni za normalnością wyczekiwaliśmy odmrożenia gospodarki momentu, w którym znów otwarte zostaną sklepy, restauracje, salony kosmetyczne czy niektóre biura i miejsca pracy. Wielu z nas czuje dobitną potrzebę, by wreszcie się „ogarnąć”, zwłaszcza, że długotrwałe siedzenie w domu zniechęcało do dbania o urodę. Teraz, gdy pojawiają się „okazje do wyjścia” – czy to do pracy, czy w celach rekreacyjnych, wracają i chęci do zadbania o siebie. Chyba każda kobieta wie, że jedną z urodowych wizytówek płci pięknej są zadbane paznokcie i zapewne niejedna z nas wyczekiwała chwili, gdy na jej palcach znów zagości reprezentatywny manicure. Jednakże zanim w tym ferworze rzucimy się do salonów kosmetycznych czy pobiegniemy do drogerii zakupić nowy zestaw lakierów do paznokci, warto zapoznać się z obowiązującymi trendami, aby nasz manicure na lato 2020 był naprawdę modny i szałowy! W końcu, skoro mamy odżyć po długiej przerwie, to warto zrobić to z przytupem!

Poniżej przedstawiamy najgorętsze trendy rozpoczynającego się sezonu, z którymi powinnaś zapoznać się bez względu na to, czy swoje paznokcie planujesz powierzyć kosmetyczce, czy wykonać je samodzielnie w domu. A jest w czym przebierać, gdyż trendy w manicure na wiosnę i lato 2020 sięgają do różnych inspiracji. Każdy z najdzie coś dla siebie!

Tęczowy multikolor

Mawia się, że po burzy zawsze wychodzi słońce, a wraz z tym słońcem czasami pojawia się tęcza. Swoistą „burzę” właśnie przetrwaliśmy i czekamy na wypogodzenie. Nie musimy jednak czekać na tęczę – możemy pomóc jej się pojawić już teraz… i to na naszych paznokciach! Wielobarwne, kolorowe, żywe, wręcz krzykliwe paznokcie to jeden z najgorętszych trendów sezonu. Każdy paznokieć w innym kolorze? W innym wzorze? Geometryczne kształty, zwierzęce printy lub niemalże impresjonistyczne malarskie wzory na palcach? I to nawet jednocześnie, z dodatkiem kryształków lub brokatu? Dokładnie tak! Ten trend zapoczątkowany został przez wziętych projektantów świata mody (w tym Jeremy’ego Scotta czy Charlotte Knowles) i szybko zyskał na popularności. Chciałaś już kiedyś zaszaleć z barwami i wzorami na paznokciach, ale nie miałaś odwagi? Zastanawiałaś się czy wypada? W tym sezonie możesz odrzucić swoje obawy i puścić wodze fantazji! Niech Twoje paznokcie będą prawdziwym manifestem życia i radości!

Tęczowy i wielobarwny manicure uzyskasz zarówno z pomocą lakierów hybrydowych, jak i klasycznych (najpopularniejsza jest „metoda wodna”, czyli tzw. paznokcie water marble), coraz  większą popularność zyskują także wodne naklejki na paznokcie, które łatwo i szybko pozwalają osiągnąć fenomenalny efekt. Modne są zarówno jaskrawe i rzucające się w oczy barwy jak i subtelne pastele, którymi możesz bawić się do woli!

Paznokcie ombre

Jeżeli szalone wariacje kolorów i wzorów jednak nie są dla Ciebie, możesz skusić się na inny hit sezonu – manicure ombre, którego popularność nie słabnie, o czym świadczy chociażby ilość inspiracji pojawiających na Pintereście. Nic dziwnego! Delikatne łączenie kolorów na zasadzie gradientu wygląda elegancko, intrygująco, niesztampowo i czasami wręcz magicznie! Tu również możesz zaszaleć, decydując się na podobny gradient na każdym paznokciu lub też na stopniową zmianą koloru pomiędzy wszystkimi palcami. Dozwolone są również wszystkie chwyty kolorystyczne: zarówno stonowane pastele jak i szalone, wyraziste letnie kolory.

Istnieją różne sposoby wykonywania manicure ombre, najpopularniejsze zakładają wykorzystanie pędzelka lub gąbki do zmieszania kolorów. Jedno jest pewne – efekt końcowy jest naprawdę spektakularny!

Daisy nails

Daisy nails to prawdziwe uhonorowanie wiosny na naszych paznokciach! Jest też dobrą alternatywą pomiędzy nutką szaleństwa a stonowaną elegancją w manicure: na jasnym tle (nic nie stoi na przeszkodzie, by było to tło ombre!) malujemy wiosenne kwiaty! Czy można znaleźć inny manicure, który byłby tak subtelny, kobiecy, delikatny, a jednocześnie modny i wręcz manifestujący radosną pełnię życia? Chyba nie. Zatem nie czekaj, tylko wyczaruj na swoich „pazurkach” prawdziwą kwitnącą łąkę!

Daisy nails mogą zostać namalowane ręcznie (wymagana wprawa w posługiwaniu się małym pędzelkiem), wtedy stanowią małe, unikalne dzieła sztuki na naszych paznokciach. Istnieje też prostsza metoda z wykorzystaniem wspomnianych wyżej naklejek na paznokcie, dzięki której możemy z łatwością wykonać taki manicure w domu i nadal cieszyć się wyjątkowym efektem końcowym.

Shine bight like a diamond!

Kolejnym trendem, który stanowi hit w sezonie lato 2020 jest kryształowy manicure. Tu znów dozwolone są wszelkie chwyty i kolory: crystal nails możemy wyczarować za pomocą metalicznych lakierów do paznokci, kryształów czy brokatów w jasnych, pastelowych odcieniach, ciemnych i stonowanych barwach (świetnie kontrastujących z blaskiem kryształków!) czy wyrazistych, jaskrawych kolorach! Salony kosmetyczne obmyślają coraz to bardziej popisowe wzory, jakie mogą zaproponować swoim klientkom, a w Internecie stale przybywa tutoriali ukazujących różniste metody wykonania tego spektakularnego rodzaju manicure! Jedno jest pewne: latem 2020 Twoje paznokcie mogą (a nawet powinny) błyszczeć!

Zostaw Odpowiedź