Święta tuż za rogiem, a po nich Sylwester. Każda kobieta w tym wyjątkowym okresie, ale również przy okazji innych wydarzeń, pragnie cieszyć się nienagannym wyglądem swoich dłoni i paznokci. Problem pojawia się wtedy, kiedy, chwilę przed wykonaniem manicure, nasza płytka paznokciowa ulegnie zniszczeniu. Czy to oznacza stylizacyjną klęskę? A może można sobie jakoś poradzić z tym problemem? Dzisiaj zaprezentujemy Wam niezawodne sposoby na złamany paznokieć.

Zestaw naprawczy do samodzielnego wykorzystania

Na rynku znaleźć można wiele preparatów i odżywek, które pozwolą nam na co dzień cieszyć się zdrowymi i mocnymi paznokciami. Co jednak ciekawsze, na drogeryjnych półkach i w kosmetycznych sklepach internetowych znaleźć można również specjalistyczne zestawy naprawcze, które mogą posłużyć nam jako samodzielny sposób na uratowanie sytuacji.

W skład zestawu do naprawy paznokci wchodzi klej z pędzelkiem i puder w słoiczku. Dopełnia go polerka, która pozwoli nam ładnie wykończyć uratowaną płytkę. W pierwszym kroku złamany paznokieć należy dokładnie pokryć klejem i ostrożnie zanurzyć go w pudełku z pudrem. Jeżeli uzyskana grubość nie jest wystarczająca, czynność należy powtarzać aż do otrzymania pożądanego efektu.

Po wyschnięciu masy możemy przystąpić do jej wypolerowania i nadania paznokciowi ostatecznego kształtu. Największą zaletą zestawu naprawczego jest fakt, że jest on naprawdę prosty w użyciu i poradzi sobie z tym nie tylko doświadczona stylistka, ale także każda z nas, która niespecjalnie często wykonuje jakiekolwiek prace w obrębie dłoni i paznokci.

Plastry i metoda fiberglass na złamany paznokieć

Innym sposobem na złamany paznokieć może być specjalny plaster, którego elastyczność przyczynia się do tego, że z jego aplikacją poradzi sobie każda kobieta. Ta metoda opiera się o przyklejenie plastra na paznokieć, który stworzy na nim wzmacniający opatrunek. W opakowaniu z plastrami znajdziemy ich różne wymiary – istotną kwestią jest więc odpowiednie dopasowanie wielkości plasterka do szkody na płytce.

Trzeba jednak przyznać, że standardowe plastry w ostatnim czasie skutecznie zostały wyparte przez bezpieczniejszą i o wiele bardziej efektowną metodę fiberglass. Zaletą jedwabnego włókna jest nie tylko możliwość naprawiania, a także przedłużenia paznokcia, ale również odżywienie i wzmocnienie naturalnej płytki paznokciowej. Ta w pełni naturalna metoda, w przeciwieństwie do plastrów, które są chwilowym sposobem na poprawę sytuacji, z pewnością poprawi stan uszkodzonego paznokcia.

Domowy sposób na złamany paznokieć

Kolejnym, zdecydowanie najbardziej kontrowersyjnym sposobem na uratowanie złamanego paznokcia, jest wykorzystanie do tego celu torebki z herbatą. Z opakowania, w którym znajduje się granulat do przygotowania ciepłego naparu, należy wyciąć odpowiednią łatkę. Jej wielkość pozwoli nie tylko na ukrycie mankamentów, ale także wzmocni płytkę paznokciową w miejscu pęknięcia.

W następnym kroku należy pokryć paznokieć bazą (na przykład tą, którą nanosimy przed nałożeniem lakieru hybrydowego) i odpowiednio dopasować przygotowaną łatkę. Najważniejszą czynnością jest jej skrupulatne przymocowanie, do którego można wykorzystać na przykład zapałkę lub drewniany patyczek. Poprzez usunięcie wszelkich zagięć i pęcherzyków powietrza można wyeliminować ryzyko odstawania formy z torebki po herbacie.

Na tak przygotowany podkład ponownie należy nanieść bazę. Po dostatecznym wyschnięciu naszego domowego zestawu naprawczego możemy nadać uratowanemu paznokciowi ostateczny kształt i pokryć go wybranym lakierem.

Wszystkie wymienione sposoby można z powodzeniem zastosować w zaciszu swojego domu. Możliwe również, że przyniosą one wymierne efekty. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy wszystkie opisane do tej pory metody nie będą skutecznym rozwiązaniem, na przykład ze względu na rozległość złamania paznokcia? W takiej sytuacji ostatnim kołem ratunkowym może okazać się wizyta w salonie kosmetycznym.

Profesjonalne metody ratunkowe dostępne w salonie kosmetycznym

Kiedy stan złamanego paznokcia wyklucza zastosowanie domowych metod, warto wybrać się z wizytą do specjalistki. W zależności od rozmiaru szkód stylistka zaproponuje najlepszy sposób naprawczy. Konsultacja w salonie kosmetycznym pozwoli nam uniknąć drastycznych rozwiązań, takich jak obcięcie paznokcia.

Stylistki najczęściej sięgają po akryl czy żel. Te substancje znajdują swoje zastosowanie nie tylko w przedłużeniu płytki, ale również w wypełnieniu ubytków czy naprawie złamanej płytki. Warto jednak pamiętać o tym, że mniejsze złamania wcale nie muszą wiązać się z koniecznością uciekania się do inwazyjnych metod. Okazuje się bowiem, że w naprawie paznokcia pomocny może okazać się manicure hybrydowy. Jego warstwy skutecznie ukryją złamanie paznokcia, wzmacniając jego całą płytkę.

Złamany paznokieć to sytuacja, z którą nie chce spotkać się żadna kobieta ceniąca sobie regularną stylizację ozdoby naszych dłoni. Niekompletna płytka jest również dość problematyczna w sytuacji, kiedy czeka nas ważne wydarzenie. Dobrze jest wiedzieć, że zarówno w zaciszu własnego domu czy w pobliskiej drogerii, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym można znaleźć metody, które pozwolą nam uporać się z tym problemem.

Zostaw Odpowiedź