Odpowiednia budowa płytki paznokcia, może całkowicie zmienić wygląd kobiecej dłoni. Jest to istotna kwestia szczególnie dla kobiet, które chciałyby swoje dłonie optycznie wydłużyć i wyszczuplić. Każda kobieta ma inną formę paznokcia, a także inaczej wyglądają ich dłonie – właśnie dlatego, należy wiedzieć, jak idealnie dobrać odpowiedni dla siebie kształt paznokci. 

Jaki kształt paznokci wybrać?

Odpowiedni wybór kształtu paznokci, nie powinien zależeć wyłącznie od indywidualnych preferencji. Warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które pozwolą na uzyskanie zadbanych i smukłych dłoni. Z tego powodu, należy zwrócić uwagę na: tzw. obłączek – jest to jasny obszar, znajdujący się przy skórce wokół paznokcia. Jeżeli jest on zaokrąglony, to tak samo powinien wyglądać kształt paznokcia. Jeżeli natomiast obłączek jest kwadratowy, to analogicznie, paznokcie należy piłować na kształt kwadratu. 

Następnie, istotny jest sam rodzaj płytki, jakim zostało się obdarzonym. Właścicielki paznokci, których płytka jest krótka i szeroka, powinny piłować je na kwadratowo. Warto jednak delikatnie zaokrąglać krawędzie. W przypadku długiej płytki, dobrze jest paznokcie zaokrąglić. Dla posiadaczek płytki długiej i wąskiej, najlepszym rozwiązaniem będą paznokcie o spiczastym zakończeniu.

Ostatnim elementem, który warto wziąć pod uwagę przy doborze kształtu paznokci, jest budowa i kształt palców dłoni. Kobiety posiadające długie i wąskie palce, powinny decydować się na paznokcie kwadratowe. Przy krótszych palcach, dobrze prezentować się będą paznokcie o spiczastych końcach. Posiadając dość szerokie palce, najlepszym rozwiązaniem będą paznokcie o zaokrąglonych końcówkach, raczej krótkie. 

Rodzaje kształtów paznokci

Paznokcie można piłować na różnorodne sposoby. W związku z tym, żadna kobieta nie powinna mieć problemu z wyborem kształtu, który dobrze będzie się prezentował na jej dłoniach, a przy tym będzie wygodny przy codziennych obowiązkach.

Pierwszy kształt paznokci, to płytka okrągła – idealne dla osób, które na co dzień dużo pracują dłońmi. Kształt ten jest dość odporny na uszkodzenia, przez co sprawdzi się nawet u kobiet, które mają problemy z łamaniem się paznokci. Najlepiej prezentuje się przy krótko spiłowanych paznokciach. Następny, bardzo popularny kształt to paznokcie kwadratowe. Niestety, nie pasuje on do wszystkich dłoni i nie jest łatwy do utrzymania w nienaruszonym stanie. Kwadratowe paznokcie są narażone na częste zadarcia, warto więc pomyśleć o wcześniejszym utwardzeniu płytki. Kształt ten dobrze prezentuje się przy paznokciach średnich i długich.

Kolejny kształt to pogranicze wcześniejszych form. Tym razem mowa o paznokciach kwadratowych, z zaokrąglonymi kątami. Kształt ten jest znacznie bardziej naturalny od paznokci kwadratowych, a przy tym znacznie mniej narażony na uszkodzenia. Charakteryzuje się lekko spiłowanymi do wewnątrz bokami. Następnie, paznokcie owalne – czyli świetne rozwiązanie, pasujące do właściwie każdego typu dłoni. Zdecydowanie wyszczupla, a przy tym idealnie komponuje się z płytkami średnimi i długimi. Ponadto, paznokcie o owalnej budowie są bardzo trwałe.

Jeżeli nie jest się przekonanym co do tego, jaki kształt będzie dla dłoni odpowiedni, można skorzystać z rozwiązania jakim są kwadratowo-owalne paznokcie. Można je nosić do średniej długości, a przy tym nakładać na nie różnorodne zdobienia. Aby uzyskać taki kształt, należy nieznacznie piłować brzegi, tak aby były one lekko zaokrąglone. Kształtem pięknie wysmuklającym palce i dłonie jest tzw. migdał. Jest to jedna z najpopularniejszych form, na które decydują się kobiety, które chcą aby ich manicure był zmysłowy i elegancki. Na taki kształt paznokci powinny decydować się w szczególności kobiety, które mają kwadratową budowę dłoni. Warto jednak pamiętać, że jest to dość trudny kształt do osiągnięcia. Aby go uzyskać, należy regularnie piłować boki paznokci, nawet wtedy kiedy będą one dość krótkie. Kiedy płytka będzie rosnąć, regularne piłowanie sprawi, że „migdał” sam powstanie. 

Co jeszcze jest istotne przy wyborze kształtu paznokci?

Powyższe wskazówki mogą być naprawdę przydatne, w szczególności wtedy, jeżeli w temacie paznokci jest się nowicjuszką. Warto jednak pamiętać, że odpowiedni kształt to nie całość sukcesu. Na to, jak prezentować się będą palce oraz dłonie, zadecydować może również rodzaj używanego lakieru, a także sposób, w jaki się go nakłada na płytkę. 

Nie należy zapominać również o odpowiedniej i regularnej pielęgnacji, która pozwala trzymać kobiece paznokcie „w formie”. Pamiętając o tych wszystkich zasadach, nasz manicure będzie zawsze dobrze się prezentował i przyciągał wspomnienia wielu osób. 

Zostaw Odpowiedź