Choć długie paznokcie to marzenie większości kobiet, nie każda z nas może sobie na nie pozwolić. Podczas gdy jedne z nas stronią od imponującej rozmiarem wizytówki naszych dłoni z uwagi na wykonywany zawód, inne panie borykają się z obgryzaniem paznokci lub ich nadmierną łamliwością. Rozwój stylizacji paznokci pozwala nam, jeśli nawet nie na co dzień, to na pewno od święta, cieszyć się nie tylko pięknem hybrydy, ale również satysfakcjonującą długością i kształtem płytki paznokciowej. Istnieje jednak kilka metod przedłużania paznokci. Na którą warto się zdecydować?

Akrylowe przedłużanie paznokci

Jeden z najpopularniejszych zabiegów w obrębie dłoni, który regularnie wykonuje się w salonach kosmetycznych, bazuje na akrylowym przedłużaniu paznokci. Ta substancja odznacza się wyjątkowo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. W związku z tym klientki, które decydują się na manicure z wykorzystaniem akrylu, nie muszą martwić się o jego zniszczenie i bez obaw mogą wykonywać swoje codzienne obowiązki.

Całego zabiegu stylizacyjnego opiera się na masie akrylowej, którą nakłada się zarówno bezpośrednio na paznokieć, jak i na tips. Materiał utwardza się w procesie utleniania, dlatego też do przedłużenia paznokci akrylem nie jest potrzebna lampa UV.

Oprócz zalet w postaci odporności na złamania czy zniszczenia, akrylowe przedłużanie paznokci ma również swoje wady. Niewątpliwie należy do nich nieprzyjemny zapach, na który przy tym zabiegu narażona jest nie tylko klientka, ale również stylistka. Warto pamiętać również o tym, że akryl jest podatny na modelowanie i nadawanie mu kształtu przez bardzo krótki czas od jego aplikacji na podłoże. Tę metodę przedłużania płytki paznokciowej powinny stosować jedynie doświadczone stylistki paznokci.

Żelowe przedłużanie paznokci

Alternatywą dla akrylowego przedłużania paznokci jest wykonanie tego zabiegu przy użyciu żelu. Do stylizacji opartej na żelowej substancji potrzebny będzie nie tylko sam materiał, ale również lampa, która go utwardzi. Trzeba jednak przyznać, że sam proces budowy paznokcia żelowego jest nadzwyczaj prosty z uwagi na wysoką plastyczność tego materiału

Inną pozytywną cechą tego sposobu na piękne i długie paznokcie jest fakt, że żel nie wydziela żadnego zapachu. Nie sposób nie wspomnieć również o najmniejszym ze wszystkich dostępnych metod przedłużania paznokci wpływie tej substancji na kondycję płytki paznokciowej. Żelowe paznokcie można wykonać na płytce paznokciowej czy tipsie, ale również na szablonie. Ostatni sposób z pewnością przypadnie do gustu paniom, które cenią sobie naturalny wygląd płytki paznokciowej.

Największą wadą zabiegu żelowego przedłużania paznokci jest jego trwałość. W przeciwieństwie do akrylu ta substancja nie jest tak bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne.

Inne metody przedłużania paznokci

Choć najbardziej znane metody przedłużania paznokci oscylują wokół omówionego na początku tego artykułu akrylu czy wyżej wspomnianego żelu, w stylizacji paznokci możemy wyróżnić również inne metody, dzięki którym możemy cieszyć się długimi paznokciami.

Stosunkowo nowym, a także jednym z najbardziej naturalnych sposobów przedłużania płytki paznokciowej, jest tak zwany fiberglass. Do jego wykonania wykorzystuje się odpowiednio wycięte kawałki jedwabi. Niezbędna jest również resina, czyli rzadki żel, którego aplikacja ma za zadanie spoić jedwab z paznokciem. Co ciekawe, zabieg stylizacyjny oparty na fiberglass to nie tylko gwarancja dłuższej płytki paznokciowej. Wiąże się on także z procesem pielęgnacyjny – włókna jedwabne przyczyniają się bowiem do wzmocnienia naturalnego paznokcia, a także jego utwardzenia.

Ostatnim sposobem, który pozwoli nam cieszyć się minimalnie, ale jednak przedłużonymi paznokciami, jest baza proteinowa. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to recepta dla kobiet, które chcą uzyskać spektakularny efekt. Podkład na bazie białka, co prawda, pozwoli nam cieszyć się dłuższą płytką paznokciową, jednakże tylko o około 3 milimetry.

Akryl żel, a może fiberglass – co wybrać?

Każda z wymienionych metod przedłużania płytki paznokciowej znajdzie swoje zwolenniczki, jak i przeciwniczki. Akryl to dobry wybór dla kobiet, których dłonie na co dzień narażone są na uszkodzenia mechaniczne czy czynniki chemiczne.

Z kolei zaletą żelu jest brak narażenia się na wdychanie substancji ulatniających się przy zabiegu wykonywanym metodą akrylową, a także stosunkowo mała inwazyjność. W przypadku akrylu czy żelu istotne jest również zdanie sobie sprawy z konieczności częstych wizyt w salonie kosmetycznym. Oba te materiały wymagają uzupełnienia co około 3 tygodnie.

Panie, którym zdecydowanie bliższe są zabiegi stylizacyjne oparte na naturalnych materiałach, powinny rozważyć przedłużenie płytki paznokciowej metodą fiberglass lub przy wykorzystaniu bazy proteinowej.

Zostaw Odpowiedź