Paznokcie to jeden z najważniejszych elementów, uzupełniających codzienny wygląd każdej dbającej o siebie kobiety. Nic więc dziwnego, że tak istotne jest dla nich to, na jaki kolor będą one pomalowane czy w jaki sposób zostaną ozdobione. Z tego powodu, przedstawiamy najmodniejsze sposoby na zdobienie paznokci, które z pewnością przyciągną wiele spojrzeń. 

Błyszczące dodatki

Wiele kobiet nie wyobraża sobie manicure, bez wyjątkowego blasku w postaci m.in. cyrkoni. Dzięki tego rodzaju ozdobom, paznokcie wcale nie będą nudne, a przy tym świetnie uzupełnią codzienne stylizacje. Jeżeli chce się uzyskać na płytce paznokcia efekt drogocennych kamieni, to warto postawić na cyrkonie oraz cekiny. Kolejnym, niezwykle popularnym rozwiązaniem są także pyłki. Jest to bardzo prosty sposób stylizacji paznokci, który pozwoli na uzyskanie efektu lustrzanej tafli, satynowej powłoki, a nawet… wszystkich odcieni tęczy. 

Malowane ręcznie wzory

Jeżeli stawiamy na niepowtarzalną oraz w pełni do nas dopasowaną stylizacje paznokci, to świetnym rozwiązaniem są ręcznie malowane wzory. Chociaż jest to znacznie większa i trudniejsza sztuka, w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych błyskotek, to za pomocą paint geli o wysokiej pigmentacji, nawet nowicjusz w tym temacie może osiągnąć niezwykle precyzyjne efekty. Warto pamiętać, że oprócz paint gelu przydatny będzie cienki pędzelek do zdobień z włosia syntetycznego.

Osoby, które nie mają jeszcze wprawy w tworzeniu ręcznych zdobień, mogą zdecydować się na zdobienia z naklejek i tasiemek. W zaledwie kilka chwil, można cieszyć się ulubionym wzorkiem, odpowiednio dopasowując go do płytki paznokcia. 

Popularną formą wykonywania zdobień, jest również rysowanie rapidographem. Jest to bardzo precyzyjny mazak kreślarski, który ułatwi rysowanie cienkich linii i idealnych wzorów. 

Manicure ombre oraz Cat Eye

Chociaż w stylizacji paznokci ten trend pojawił się stosunkowo dawno, to nadal jest uważany za niezwykle modny. W zależności od połączenia kolorystycznego, dzięki ombre można uzyskać paznokcie subtelne i delikatne lub mocne, nieco bardziej krzykliwe. Tego rodzaju stylizacja manicure, polega na subtelnym przechodzeniu jednego koloru w drugi. Dzięki temu, można go uzyskać właściwie we wszystkich barwach. Za pomocą specjalnej maszynki, rozprowadzającej lakier na płytce paznokcia, można uzyskać efekt przypominający malowanie sprayem. 

W ostatnim czasie, na popularności zyskała stylizacja paznokci w stylu tzw. Cat Eye. Kocie oko jest dobrze znanym sposobem malowania oczu, a obecnie także stylizacji manicure. Sposób ten, pozwala na uzyskanie trójwymiarowego efektu, który najlepiej podkreślają ciemne lakiery. Jak można się przekonać, na tle ciemnych barw, efekt ten prezentuje się najbardziej atrakcyjnie, a przy tym podkreśla głębię wykorzystanego koloru. Na paznokciach w stylu Cat Eye, dobrze będzie się prezentować także ręcznie malowany wzorek. 

Jak dbać o zdobione paznokcie?

Manicure zdobiony, może się pięknie prezentować na kobiecych dłoniach. Nie należy jednak zapominać, że oprócz przywiązywania uwagi do stylizacji paznokci, warto pomyśleć o tym, jak o nie odpowiednio dbać i jak je pielęgnować. W tym celu, bardzo istotna jest domowa pielęgnacja. 

Należy zacząć od tego, że przy wykonywaniu wszelkich prac domowych, warto pamiętać o zakładaniu gumowych rękawiczek. Detergenty, które znajdują się w środkach czyszczących, a także regularne moczenie dłoni, źle wpływają nie tylko na paznokcie, ale także na skórę. Oprócz tego, zaleca się regularne stosowanie olejków i kremów pielęgnacyjnych. Pozwoli to na utrzymanie skóry wokół paznokci w nienagannej kondycji. 

Warto wspomnieć, że zdobienia będą dobrze prezentować się tylko na zdrowej i mocnej powierzchni. Silne paznokcie zapewnią im nie tylko wspaniały wygląd, ale także trwałość stylizacji. Z tego powodu, należy także pamiętać o zbilansowanej diecie. W tym celu, powinnismy się upewnić, iż naszemu  organizmowi nie brakuje odpowiedniej ilości biotyny, witaminy E i kwasów omega-3. Oprócz tego, zaleca się regularne spożywanie białka, w tym fasoli, ryb i orzechów. Dzięki temu, paznokcie będą zdecydowanie szybciej rosnąć. 

To, jak trwałe będą nasze paznokcie, zależy również od stosowanych produktów. Właśnie dlatego, zaleca się używanie wyłącznie wysokiej jakości lakierów do paznokci oraz kosmetyków, które posłużą do ich zdobienia. Wysokiej jakości produkty do paznokci to zazwyczaj takie, w których składzie nie znajdziemy m.in. formaldehydu, toluenu oraz ftalanu dibutylu (DBP). Składniki te, są nie tylko niebezpieczne dla zdrowia, ale przede wszystkim są zwykłymi alergenami. 

Zostaw Odpowiedź