Choć zima rozpieszcza nas wachlarzem śnieżnych rozrywek, ten mroźny czas jest wyjątkowo trudny dla kondycji naszych włosów, skóry i paznokci. Na suche powietrze i ujemne temperatury szczególnie narażone są często odsłonięte dłonie. Brak nawyku wzmożonej ze względu na porę roku pielęgnacji wrażliwej skóry rąk wcale nie sprzyja poprawieniu ich kondycji. Z racji tego, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dzisiaj skupimy się na tym, jak dbać o dłonie w mroźne dni tak, aby uniknąć nieestetycznych, a często nawet bolesnych problemów skórnych.

Zaprzyjaźnij się różnorodnymi preparatami do pielęgnacji dłoni

Skóra naszych dłoni jest pozbawiona warstwy tłuszczowej, którą można określić mianem naturalnego płaszcza bezpieczeństwa. Z uwagi na swoją niewielką grubość, a dodatkowo inne czynniki zewnętrzne, takie jak częste mycie czy kontakt z bakteriami, naturalnie ochronne funkcje skóry mieszczącej się na górnej części dłoni prędzej czy później ulegną osłabieniu.

Aby wesprzeć skórę dłoni w walce z mrozem zimowych dni, obowiązkowo trzeba wyrobić w sobie nawyk stosowania kremów pielęgnacyjnych. W drogeriach spotkać się można z naprawdę imponującym wyborem kosmetyków do dłoni, a możemy je podzielić, ze względu na konsystencję i wchłanianie, na standardowe kremy, balsamy, sera, a także na bardziej „egzotyczne” formy, takie jak pianki, olejki, żele czy masła.

Klasyfikacja kosmetyków do dłoni, które zadbają o skórę w zimowe dni, nie ogranicza się jedynie do powyższego podziału. Pod lupę warto wziąć także działanie tych preparatów pielęgnacyjnych. Możemy spotkać się ze specyfikami, które skupiają się na nawilżeniu czy ochronie, ale także na odżywianiu, regeneracji czy też z preparatami przeznaczonymi do skóry wyjątkowo wymagającej – atopowej, alergicznej.

W mroźne dni o nasze dłonie najlepiej zadbają oczywiście bardziej wyraziste konsystencje, które zapewnią skórze nie tylko ochronę czy nawilżenie, ale również regenerację. Nie przywiązuj się jednak do jednego rodzaju kosmetyków służących do pielęgnacji dłoni. Nie jest to dobry pomysł dlatego, że organizm człowieka ma właściwość dość szybkiego uodparniania się na stosowane kosmetyki, przez co po jakimś czasie możesz zauważyć zdecydowanie osłabione działanie ulubionego kremu zimowego.

Zimowe preparaty do pielęgnacji dłoni – co wybrać?

Trwanie przy jednej mieszance składnikowej nie jest również ze względu na ograniczenie pielęgnacji do jednego działania – nawilżenia, natłuszczenia lub ochrony. Skóra naszych dłoni w mroźne dni potrzebuje kompleksowego działania, dlatego też aplikuj krem, który będzie odpowiedni do warunków atmosferycznych.

W przypadku, kiedy spędzasz weekend w domu, możesz pozwolić skórze dłoni pooddychać, nakładając na nią balsam o lekkiej formule. Jeżeli jednak wybierasz się na narty, sięgnij po preparat natłuszczający. I pamiętaj – mimo tego, że podczas wizyty na stoku z pewnością nałożysz rękawiczki, nie rezygnuj z naniesienia na dłonie kremu.

Rękawiczki – zimowy must have w kieszeni Twojej kurtki

Zaufaj nam – chowanie rąk do kieszeni kurtki naprawdę nie jest najlepszym sposobem na zachowanie dobrej kondycji skóry pokrywającej Twoje dłonie. Wydaje Ci się, że Twoje wizytówki bezpiecznie pławią się w ciepełku. Tymczasem co chwila sięgają po telefon, odgarniają włosy, szukają w torebce kluczy…

Pomijając już fakt, że muskający dłonie mróz niepozornie podszczypuje skórę, prowadząc do jej zaczerwienienia, a nawet przemrożenia, watro pamiętać o tym, że różnica temperatur pomiędzy kieszeniami a zimowym powietrzem może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Osoby, które chcą cieszyć się zimą perfekcyjnym wyglądem dłoni, powinny wzbogacić swoją zimową garderobę o dobre rękawiczki.

Ustaliliśmy już, że rękawiczki obligatoryjnie powinny być częścią składową zimowej stylizacji. Trzeba jednak pamiętać o ich odpowiednim doborze. Nawet jeśli zdecydujemy się na ochronę dłoni wykonaną z ekoskóry, powinniśmy zwrócić uwagę na jej wewnętrzną wyściółkę. Materiał, który będzie miał bezpośredni kontakt z naszą skórą, powinien być miękki, ale jednocześnie musi przepuszczać powietrze. Dobrą podszewką może okazać się na przykład dość cienka, ale gęsta dzianina.

Wewnętrzne ocieplenie rękawic zdecydowanie odgrywa kluczową rolę w ich odpowiednim doborze. Nie bez znaczenia jednak jest również kwestia ich wielkości. Zanim wybierzemy się do sklepu po nowe rękawiczki, musimy wykonać niezbędne pomiary, które pozwolą nam określić optymalny rozmiar rękawiczek

Coś dla pasjonatów zimowych aktywności – rękawice sportowe

 Jeśli mamy słabość do zimy i chętnie korzystamy z oferowanych przez nią aktywności fizycznych, powinniśmy rozważyć zakup rękawic sportowych. Tego typu zimowa garderoba zapewni nam lepszą ochroną przed mroźnym wiatrem czy kontaktem ze śniegiem. Jej zaletą jest także nieprzemakalność. Rękawice sportowe wyposażone są w profesjonalną podszewkę, która zapewni odpowiednią termoregulację. Takie podszycie zadba jednocześnie o eliminację bakterii i grzybów, które mogą namnożyć się przez wydzielający się przy wysiłku pot.

Regularne stosowanie odpowiednich i różnorodnych kosmetyków pielęgnacyjnych, a także dopełnienie naszego stroju zimowego o dobre rękawice to gwarancja zadbanych, pięknych i ładnie prezentujących się, nawet zimową porę, dłoni.

Zostaw Odpowiedź